NÁŠ TÝM

Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce

Programy globálního rozvojového vzdělávání vede Středisko humanitární a rozvojové spolupráce, jedno ze středisek Diakonie Českobratrské církve evangelické. Diakonie ČCE poskytuje sociální, zdravotní a vzdělávací služby v celé České republice. Středisko vzniklo v roce 2011 a kromě globálního rozvojového vzdělávání (GRV) zajišťuje pomoc při mimořádných událostech v ČR (od roku 1997) a humanitární a rozvojovou spolupráci v zahraničí.

Co děláme:

  • poskytujeme humanitární pomoc při mimořádných událostech v České republice a spravujeme sklady humanitární pomoci
  • vedeme preventivní program Odolná obec pro české obce
  • připravujeme materiály pro učitele a workshopy pro žáky o problémech současného světa
  • realizujeme rozvojové projekty v Zambii, Etiopii, Kambodži, Moldavsku a na Ukrajině
  • zajišťujeme humanitární pomoc uprchlíkům v Jordánsku, Libanonu a Barmě

 

LEKTOŘI:

 

IMG_9427 IMG_9462

Mgr. Jarmila Dvořáková, Ph.D.

Jarmila vystudovala obor Pedagogika na Pedagogické fakultě UK. V Diakonii ČCE je odpovědná za projekty GRV, které připravujeme pro školy a učitele. Předtím pracovala jako pedagog a působila také ve státní správě. Když budete cokoli potřebovat, bude pro vás nejlepší obrátit se přímo na Jarmilu.

Napište mi: dvorakova.spolu@diakonie.cz

+420 603 899 929


IMG_9708 IMG_9689
PhDr. Irena Kozmanová, Ph.D.

Kreativní odborník. Tak charakterizuje Irenu naše kolegyně Jarmila. Irena vystudovala historii a politologii na Filozofické fakultě UK a je vysokoškolskou pedagožkou. V Diakonii ČCE působí jako metodička a lektorka seminářů pro učitele. Její specialitou je téma migrace a zkušenosti ke své práci čerpala zejména v Německu a Nizozemí. Pokud nechcete na semináři jen sedět a poslouchat, přijďte na Irenin seminář. A navíc dostanete dostatek materiálů pro další studium.


 Filip Rosenkranc
Ing. Filip Rosenkranc

Filip vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, Fakultu mezinárodních vztahů. Rok strávil v Asii a Africe. V Diakonii ČCE pracuje jako metodik a lektor workshopů a seminářů GRV. Lektorské a metodické činnosti se věnuje 14 let. Pokud se na seminářích rádi smějete a zároveň žhavíte mozkové závity naplno, Filip je váš člověk.


IMG_9427IMG_9474
MgA. Jitka Oláh

Jitka vystudovala Divadelní dramaturgii na JAMU. V Diakonii ČCE pracuje jako lektorka workshopů a seminářů GRV. V současné době spolupracuje také s Werichovou vilou a Českým rozhlasem. Je zkušenou lektorkou a metodičkou. Při své práci používá metody dramatické výchovy a „storytelling“. Pokud chcete čas strávený s námi prožít opravu tvořivě, přijďte na Jitčin workshop.


IMG_9427IMG_9474
Mgr. Petra Nová

Petra vystudovala obor Mezinárodní rozvojová studia na Univerzitě Palackého v Olomouci. Má za sebou několik pobytů v rozvojových zemích – např. Moldavsko, Vietnam či Gruzie. V Diakonii ČCE pracuje jako lektorka workshopů a seminářů GRV. Neformálnímu vzdělávání se věnuje již 10 let.


Mgr. Šárka Antošová

Šárka vystudovala francouzský jazyk a základy společenských věd na Pedagogické fakultě UK. V Diakonii ČCE pracuje jako lektorka workshopů a seminářů GRV. Je zkušenou lektorkou a metodičkou. Věnuje se tématu migrace, lidských práv, diskriminace a rasismu. Pracovala s lidmi v sociálně vyloučených lokalitách v ČR a Portugalsku a uprchlických táborech v Belgii. Kromě Diakonie ČCE pracuje jako specialistka na migraci také v Amnesty International ČR.